P320HVN03.1 LCD Display Digital Signage Antireflection 1920x1080 LCD Panel\
Categories Digital Signage And Displays
Brand Name: AUO
Model Number: P320HVN03.1
Place of Origin: China
MOQ: 2 pcs
Price: Negotiable
Payment Terms: T/T, Western Union
Supply Ability: 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time: 7 Days
Packaging Details: Original packaging/conventional packaging box
Model P/N: P320HVN03.1
Diagonal Size: 32.0"
Resolution: 1920(RGB)×1080, FHD 69PPI
Active Area: 698.4(W)×392.85(H) mm
Bezel Opening: 703.4(W)×397.9(H) mm
Outline Dim.: 719.2(H)×413.7(V) ×28.6(D) mm
Treatment: Hard coating, Antireflection
Luminance: 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio: 3000:1 (Typ.) (TM)
Designed For: Digital Signage / Outdoor High Brightness
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
32.0 inch resolution 1920x1080 LCD Panel P320HVN03.1 lcd display Digital Signage
P320HVN03.1 Product details :
AUO LCD Screen P320HVN03.1
Panel BrandAUO
Model P/NP320HVN03.1
Diagonal Size32.0"
Panel Typea-Si TFT-LCD, LCM
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
Outline(mm)719.2 × 413.7 × 28.6 (H×V×D)
Luminance1000 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response8 (Typ.)(G to G) ms
Good View atSymmetry
Work ModeAMVA3, Normally Black, Transmissive
Color Depth16.7M 99% sRGB
BacklightWLED , 60K hours , With LED Driver
Mass4.92Kgs (Typ.)
Used forDigital Signage / Outdoor High Brightness
Refresh Rate60Hz
TouchscreenWithout
Signal TypeLVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins Connector
Voltage Supply12.0V (Typ.)
Max. RatingsStorage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C