Export High Value Schottky Diode MBR10100DT TO-252 10A 100V MBR1040DT THRU MBR10200DT For Power Adapter
Categories Schottky Diode
Brand Name: HT
Model Number: MBR10100DT TO-252
Certification: ISO 9001:2015, RoHS, REACH and Halogen detection certifications
Place of Origin: China
MOQ: 2500pcs
Price: 0.001
Payment Terms: L/C, T/T, Western Union
Supply Ability: 10000000
Delivery Time: 2-5 work days
Packaging Details: 2500pcs per reel
Type: MBR10100DT TO-252
Io(A): 10
VRRM(V): 100
IFSM(A): 100
VF(V): 0.85
IF(A): 10
IR(uA): 50
VR(V): 100
Package Outline: TO-252
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS Reverse Voltage - 40 to 200 V Forward Current - 10 A
FEATURES
• Low forward voltage drop
• Low power loss, high efficiency
• High surge capability
• High temperature soldering guaranteed
• Mounting position: any
Our Main Products:
Our ADVANTAGE PACKAGE:
Primary Competitive Advantages:
  • Product Performance
  • Prompt Delivery
  • Quality Approvals
  • Reputation
  • Service
  • Small Orders Accepted
  • Brand-name Parts
  • Experienced Staff
  • Green Product
  • Guarantee/Warranty
  • International Approvals
  • Packaging
  • Competitive Price
  • Product Features
  • Full series of products with ISO 9001:2015, RoHS, REACH and Halogen detection certifications
Commitment:
1.About the quality of the products
Defect rate of single batch over 0.025%,full refund;
2.About the price
Compared with the same level of brand,we promiss the price is reasonable;
3.About the service
We will communicate with relevant staff in 24 hours;
We will give the solutions in 48 hours;
Full refund if it can't solve in 96 hours;
Contect Information:
SHENZHEN HUNT ELECTRONICS CO., LTD
Sales Director: Nicole Tang
Mobile phone/Wechat/WhatsApp: +86 180 9898 8938
Email: nicole.tang@huntsemi.com
Quality Export High Value Schottky Diode MBR10100DT TO-252 10A 100V MBR1040DT THRU MBR10200DT For Power Adapter for sale