JA 3.0 Panel Solar PERC 11BB 400W 405W 410W 425W 455W 455wp JAM54S30 GR JA Mono Solar Panel
Categories JA Solar Panel
Brand Name: JA Solar Panels
Model Number: JAM54D30 GR
Certification: CGC,ISO9001:2015,TUV SUD,PV,CNAS,
Place of Origin: Jiangsu, China
MOQ: 30pcs
Price: To be negotiated
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 200000 Watt/Watts per Week
Delivery Time: To be negotiated
Packaging Details: pallet
Max. Power: 425W
Material: Monocrystalline Silicon
Power Range: 400W-425W
Number of Cells: 108 cells
Type: PERC, Half Cell, Mono, MBB
Panel Efficiency: 21.8%
Certificate: TUV/CGC
Panel Dimensions: 1722±2*1134±2*30±1mm
Cell size: 182*182mm
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
AKS JA 3.0 Panel Solar PERC 182mm 108 cells Harf-cell 11BB 400W 405W 410W 415W 420W 425W JAM54S30 GR JA Mono Solar Panel
Place of Origin
China
Brand Name
JA
Model Number
JAM54D30 GR
Cell size
182mmx182mm
Type
Mono
Panel Dimensions
1722mm*1134*30mm
Panel Efficiency
21.8%
Certificate
CE
Warranty
25 years
Cell
Mono
Weight
19.5kg
Dimensions
1722mm*1134mm*30mm
No. of cells
Junction Box
IP68,3 Diodes
Connector
MC4-EVO2/QC 4.10-35
Cable Length
Portrait:300mm(+)400mm(-)
Glass
2.8mm
Packing configuration
36pcs/Pallet 936pcs/40HQ Container
FAQ
Q:Are you a factory or a trading company?
A:We are a professional Solar Panels Manufacturer in China
Q:How can we guarantee the products quality?
Q:What products we can supply you?
A:Solar Panel,Inverter,Mounting System,Battery,Pv Cable,Distributor Box,Pv Connector,Etc
Q:Can the products pricing be cheaper?
A:Of course, you will be offered a a very good discount with large quantities.
Q: Can print our company‘s logo on the pv panels?
A:Yes! And we accept the OEM&ODM orders.
Quality JA 3.0 Panel Solar PERC 11BB 400W 405W 410W 425W 455W 455wp JAM54S30 GR JA Mono Solar Panel for sale