AUO 14.0 Inch Notebook LCD Screen B140XTN03.6 Glare SLIM LVDS 40pin Laptop Panel
Categories Notebook LCD Screen
Brand Name: AUO
Model Number: B140XTN03.6
Certification: ROHS
Place of Origin: China
MOQ: 5
Price: USD28/PC
Payment Terms: T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 10000pieces
Delivery Time: 2-3days
Packaging Details: 40pcs/box
Resolution: 1366*768
Connector: LVDS 40pin
Surface: Glossy & Matte
Condition: NEW, Grade A
Stock: Hongkong
Panel Type: a-Si TFT-LCD, LCM
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
AUO 14.0 inch Notebook LCD Screen B140XTN03.6 Glare 1366*768 SLIM LVDS 40pin Laptop Panel
Anti-glare screen protector for 14 inch Notebook Wide Screen 309.5mmx174.5mm(16:9)
Made from high quality Japan PET Material
Anti-Scratch & Anti-Fingerprints:With 4H hardness and special treatment,
the protector is with superior performance to prevent scratch and fingerprints.
Prevent 99% Harmful UV rays,Reduces glare and limits eyestrain(eye protection)
Package Includes: 1 x Screen Film, 1 x Cleaning Cloth. Ships in COOSKIN retail packagin
Size14.0 inch Notebook LCD Screen
GradeOriginal New Grade A
SurfaceGlare & Matte
Resolution1366*768
BrandAUO
ModelB140XTN03.6
Packing40pcs per carton
Signal InterfaceLVDS 40pin