New AUO B133EW01 V0 Laptop Screen Replacement 13.3 inch
Categories LCD Laptop Screen
Brand Name: AUO
Model Number: B133EW01 V0
Place of Origin: China
MOQ: 2 pcs
Price: Negotiable
Payment Terms: T/T, Western Union
Supply Ability: 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time: 7 Days
Packaging Details: Original packaging/conventional packaging box
Model Name: B133EW01 V0 (APP9C5C)
Screen Size: 13.3 inch
Resolution: 1280(RGB)×800, WXGA, 113PPI
Display Area: 286.08(W)×178.8(H) mm
Outline Size: 299(W)×195(H) ×5.5(D) mm
Bezel Opening: 289.5(W)×182.2(H) mm
Brightness: 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio: 300:1 (Typ.) (TM)
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
Product details :
AUO LCD SCREEN B133EW01 V0 (APP9C5C)
Panel BrandAUO
Panel ModelB133EW01 V0 (APP9C5C)
Panel Size13.3"
Panel Typea-Si TFT-LCD , LCM
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
SurfaceSpecular (Haze 0%), Hard coating (3H), Reflectivity 1.25% (Typ.)
Brightness250 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle45/45/25/35 (Typ.) (CR≥10)
Display ModeTN, Normally White, Transmissive
Best View on6 o'clock
Response Time16/9 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors262K , 47% NTSC
Lamp Type1 pcs CCFL , without driver
Frequency60Hz
Touch ScreenWithout
Shape StyleWedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
ApplicationLaptop
Signal InterfaceLVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage3.3V (Typ.)
EnvironmentStorage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 50 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
About Us:
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd. Our main products include: 1.5 inch-88 inch liquid crystal display (LCD) and touch screen, various LCD and touch screen handheld devices, various industrial LCD screens, medical equipment LCD screens, GPS and vehicle-mounted LCD screens .
FAQ:
Q: How to make payment of B133EW01 V0 (APP9C5C) ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B133EW01 V0 (APP9C5C) ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of B133EW01 V0 (APP9C5C) via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Quality New AUO B133EW01 V0 Laptop Screen Replacement 13.3 inch for sale