Aluminum Electrolytic SMD Chip Capacitor Radial 2000 Hrs 105°C 330µF 200V 200KXW330MEFC18X30
Categories SMD Chip Capacitor
Brand Name: Rubycon
Model Number: 200KXW330MEFC18X30
Place of Origin: CHINA
MOQ: 100 PCS
Price: Negotiation
Payment Terms: T/T, Western Union , ESCROW
Supply Ability: 10000PCS
Delivery Time: STOCK
Packaging Details: BAG
Categories: Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance: 330µF
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 200V
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency: 1.414A @ 10kHz
Size: 18*30
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
200KXW330MEFC18X30 330µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
330UF, 200V, 20%, RADIAL, Capacitance:330µF, Voltage Rating:200V, Product Range:KXW Series, Capacitance Tolerance:± 20%, Capacitor Terminals:Radial Leaded, Diameter:18mm, Lead Spacing:7.5mm, ESR:- , RoHS Compliant: Yes
Product AttributesSelect All
CategoriesCapacitors
 Aluminum Electrolytic Capacitors
ManufacturerRubycon
SeriesKXW
PackagingBulk
Part StatusActive
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
PolarizationPolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current @ Low Frequency1.01A @ 120Hz
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Deli electronics tehcnology co ltd
www.icmemorychip.com
Email:sales@deli-ic.com
Skype:hksunny3
TEL:86-0755-82539981
Quality Aluminum Electrolytic SMD Chip Capacitor Radial 2000 Hrs 105°C 330µF 200V 200KXW330MEFC18X30 for sale