RC0402FR 07200RL SMD Thick Film Chip Resistors RES 200 Ohm Low Power Resistor
Categories SMD Chip Resistor
Brand Name: YAGEO
Model Number: RC0402FR-07200RL
Place of Origin: CHINA
MOQ: 10000 PCS
Price: Negotiation
Payment Terms: T/T, Western Union , ESCROW
Supply Ability: 1000000PCS
Delivery Time: STOCK
Packaging Details: 10000PCS/REEL
Size: 0402
TOLERANCE: ±1%
TAPING REEL: 7 inch dia. Reel
RESISTANCE VALUE: 200 OHM
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
RC0402FR-07200RL SMD Chip Resistor RES SMD 200 OHM 1% 1/16W 0402
SCOPE
APPLICATIONS
All general purpose application
FEATURES
Halogen Free Epoxy
RoHS compliant
Products with lead free terminations meet RoHS requirements
High component and equipment reliability Saving of PCB space
None forbidden-materials used in products/production
Deli electronics tehcnology co ltd
www.icmemorychip.com
Email:sales3@deli-ic.com
Skype:hkdeli881
TEL:86-0755-82539981
Quality RC0402FR 07200RL SMD Thick Film Chip Resistors RES 200 Ohm Low Power Resistor for sale