GRM1885C1H100JA01D SMD Chip Capacitor 50V For Electronic Equipment GRM Series
Categories SMD Chip Capacitor
Brand Name: Murata
Model Number: GRM1885C1H100JA01D
Place of Origin: JAPAN
MOQ: 4000 PCS
Price: Negotiation
Payment Terms: T/T, Western Union , ESCROW
Supply Ability: 400000PCS
Delivery Time: STOCK
Packaging Details: 4000PCS/REEL
Categories: Ceramic Capacitors
Capacitance: 10pF
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Package: 0603
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • Company Profile
GRM1885C1H100JA01D SMD Chip Capacitor 10pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603
Product AttributesSelect All
CategoriesCapacitors
 Ceramic Capacitors
ManufacturerMurata Electronics North America
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusNot For New Designs
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Deli electronics tehcnology co ltd
www.icmemorychip.com
Email:sales3@deli-ic.com
Skype:hkdeli881
TEL:86-0755-82539981
Quality GRM1885C1H100JA01D SMD Chip Capacitor 50V For Electronic Equipment GRM Series for sale