| Model Number: | PC860GS01-3 |
| Place of Origin: | China |
| MOQ: | 2 pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time: | 7 Days |
| Packaging Details: | Original packaging/conventional packaging box |
| Model Name: | PC860GS01-3 |
| Diagonal Size: | 86" |
| Panel Type: | a-Si TFT-LCD, CELL |
| Resolution: | 3840(RGB)×2160, UHD 51PPI |
| Pixel Format: | RGB Vertical Stripe |
| Active Area: | 1895.04(W)×1065.96(H) mm |
| Used for: | Digital Signage、Interactive Whiteboard |
| Touch Screen: | Without |
| Company Info. |
| Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd |
| Verified Supplier |
| View Contact Details |
| Product List |
PC860GS01-3 86.0 inch 3840*2160 LCD Panel for Interactive Whiteboard
PC860GS01-3 LCD Panel Product details :
| Brand | HKC |
| Model P/N | PC860GS01-3 |
| Diagonal Size | 86" |
| Bezel Opening | - |
| Outline Dim. | 1913.1(W)×1084(H) mm |
| Luminance | 0 cd/m² |
| View Direction | Symmetry |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Plate Thickness | - |
| Support Color | 1.07B |
| Weight | 5.50Kgs (Typ.) |
| Frame Rate | 60Hz |
| Treatment | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) (TM) |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Operating Mode | HIS, Normally Black, Transmissive |
| Transmittance | 5.11% (Typ.) |
| Light Source | No B/L |
| Designed For | Digital Signage,Interactive Whiteboard |
| Touch Panel | Without |
| D-IC Detail | COF Built-in 16 source chips |
| Interface Type | V-by-One 8 lane56 pins Connector |
| Power Supply | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 50 °C; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |